SHAILA CALIOPE

Shaila Caliope Küba Nasyonel Sanat Academisi ENA’da (Escuela Nacional de Arte) Klasik Bale Eğitimini 2011’de üstün dereceyle tamamladı. Lisans eğitiminin ardından Küba Kültür Bakanlığı’nın uluslararası akreditasyon kurumu olan Ministerio de Cultura de Las Artes Escenieas’tan Latin Dansları Eğitimci sertificasını aldı.

 

 

Shaila, bir süre Küba’da özel dans dersleri verdi ve çeşitli organizasyonlarda baş dansçı olarak sahne aldı. Kariyerine Parisien, Tropicana, Bucanero gibi uluslararası bilinirliğe sahip şirketlerin bünyesinde sanat eğitimleri, dans gösterileri ve koreografi çalışmaları hazırlayarak devam eden Shaila, ülkesi dışında da benzer çalışmalara imza attı.

 

 

Shaila artık bizimle birlikte ve Uğurtan Sayıner Gösteri ve Sanat Merkezi bünyesinde gerçek Latin Dans dersleriyle Latin Dansları bölümümüz bünyesinde: Zumba, Salsa, Son, Rumba, Conga, Mambo, Cha cha cha, Lambada, Samba, Bachata, Raggaeton, Modern Danslar ve Koreografi eğitimleri başlıkları altında grup ve özel dersleri sizlere sunacak.

 

•Dansı, Latin danslarının anavatanından, doğru metot ve eğitimle bizden, Shaila’dan almaya hazır mısınız?

 

Mert Zıngıl

Türk Halk Oyunları

2000 yılında ilkokula başlamam ile birlikte başlayan halk oyunları serüvenim halen devam etmektedir. Profösyonel dansçılık hayatıma 2007'de Karşıyaka belediyesi halk oyunları grubuna girerek başladım, Karşıyaka'da iki dernekte daha dans edip 2012 yılında Halk oyunları eğitmenliğine başladım. Halen Karşıyaka turizm ve halk oyunları derneğinde eğitmen ve dansçı olarak görev yapmaktayım. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünde eğitim görmekteyim.

Gürkan Karagöz

Piyano - Gitar

Müzik hayatıma ilköğretim yıllarında başladım, ortaokul ve lisede devam ettim.  Ardindan Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Anabilim dalında lisans eğitimi aldım.nMehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimimi tamamladım. Yaklaşık 13 yıldır cesitli orkestralarda çalıştım. Bas gitar, klasik gitar ve master keyboard olarak bireysel ve grup çalışmalarında bulundum

Nisan Zeytünlü

Piyano - Flüt - Şan

Müziğe 4 yaşında başladım. İlk büyük müzik adımımı İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu ile attım. Uzun süre koroda yer aldım, Kumru Canku ve Yaşar  Ürük ile çalıştım. Daha sonra ortaokul yıllarında ise Tobav'da çocuk korusu, gençlik korusu, Tobav'in kendi öğrenci orkestrasında ve aynı yıllarda Kerem Görsev, Allah Harris gibi ünlü opera sanatçıları ile ayni sahnede yer aldım. Tobav'da piyano eğitimine devam ettim. Liseye Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesinde devam ettim. Bu liseyi iyi bir derece ile bitirdikten sonra hayal ettiğim ve hedeflediğim Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarını kazandım. Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı' nda üflemeli saz bölümü flüt branşında(Kaval bölümü) yer aldım. Halen de orada eğitim görmekteyim. 

Serap Yalçın

Çocuk Resim 

1955 İzmir doğumluyum. İzmir Buca Eğt.Ens.Grafik bölümü mezunuyum. Reklam Grafik Ajans çalışması  22 yıl Orta öğretim resim öğretmenliği yaptım. Karma sergilere katıldım.  Çocuk resim atölyesi çalışmaları yapıyorum.

Hatice Aydoğan

Yetişkin Resim

İzmir doğumluyum. İzmir Buca Eğitim Fakültesi Resiım ve grafik mezunuyum. Kişisel sergiler açtım, çeşitli sanatçılarla birlikte karma sergilere katıldım. Halen İzmir/Güzelyalı'da kendı atölyemde sanatsal çalışmalarıma devam ediyorum.

Yıldıran GÜZ

Ud

   1974 İzmir doğumluyum. Sanat yaşamıma İzmir de başladım. TRT İSTANBUL RADYOSU' nun sınavlarını kazanarak sanat yaşamıma Istanbul da devam ettim.  SIBEL CAN,  BÜLENT ERSOY,  TARKAN, MUAZZEZ ABACI,  EMEL SAYIN,  IŞIN KARACA,  AJDA PEKKAN ve SEZEN AKSU başta olmak üzere birçok sanatçının albüm kayıtlarında çaldım,  sahne konserlerinde yer aldım. 
   Halen müzik piyasasında " AŞKIM " ve " SESLER VE RENKLER " adını taşıyan iki albümüm bulunmaktadır.

Nebi ÖZENÇ

Azerbaycan Tarı

1993 yılında Uşak'ın Sivaslı ilçesinde doğdum ve  İzmir'de yaşamaya başladım. İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra lise yıllarında bağlama ile tanıştım. Yaklaşık 4 yıl Özgür Mutlu dan bağlama ve solfej dersleri aldıktan sonra, 2012 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk musikisi konservatuvarını başarı ile kazandım. Tar ile burada tanıştım ve 4 yıl Azarbaycan müziği ve tar üzerine eğitim aldım. Okul hayatım boyunca çeşitli çalışma ve konserlere tar ile katıldım. 2015 yılında TRT gençlik korosuna girmeye hak kazandım fakat yoğun çalışmalarım sebebiyle devam edemedim. 2016 yılında konservatuvardan başarı ile mezun oldum. Bugün müzik hayatıma tar eğitmeni olarak devam ediyorum.

Engin TOPUZKANAMIŞ

Çalgı Yapım 

1978 Akhisar doğumluyum. DEÜ Hukuk fakültesinden 2001 yılında mezun oldum. Aynı fakültede yüksek lisans ve doktora eğitimimi tamamladım, 2002 yılından beri aynı fakültede öğretim üyesi görev yapmaktayım. Müziğe merakım orta okul yıllarında bağlama ve gitar çalarak başladı. 1996 yılında Erkan Oğur'u keşfedince pek çok başka insan gibi müzikle ilişkim bambaşka bir yöne evrildi. Perdesiz gitar ve kopuza merakım o yıllarda başladı. Etrafta bu sazları bulamadığım ve bu sazları tanıyan insan olmadığı için kendi kendime eski sazlarla oynayıp ufak tefek tamiratlara başladım. Üniversite yıllarımda çok sık olarak çalgı yapım atölyelerine gidip geldim, bulduğum eski sazları bozup tamir etmeye çalıştım. 2010 yılında kendi atölyemi açtım. O zamandan bu yana yılda yaklaşık 12 civarında bağlama ailesi çalgıları üretiyorum, ancak özellikle kopuz ve Oğur sazı yapıyorum. Yaptığım kopuz, Oğur sazı ve bağlamalar yurt içi ve yurt dışında önemli müzisyenler tarafından çalınmaktadır. 

    Üniversite yıllarından beri kurduğum gruplarla onlarca konser ve dinleti verdim. Uluslar arası İsrail Sufi Müzik festivalinde Gilad Weiss ve Sercan Baş ile çaldım. Ağırlıklı olarak kopuz, Oğur sazı ve gitar çalıyorum.

Vural ATLI

Gitar

Gitar ile küçük yaşlarda dost oldum ve uzunca bir süre klasik gitar teknikleri üzerine çalışmalar yaptım. Birçok sanatçı ile sahne ve performans çalışmalarında bulundum.  Dünyadaki klasik ve Flamenco gitarın önemli temsilcilerinden RICARDO MOYANO ve ülkemizin önemli Flamenco gitar ustalarından EZGİ ANIL ile çalışmalar yaptım ve Masterclass çalışmalarında yer aldım.  Flamenco Gitar da çeşitli teknikler geliştirdim. Sayısız sahne ve stüdyo çalışmalarında aktif olarak yer aldım.  

Özgür ÜMÜTLÜ

Keman, Kanun, Ud, Piyano, Akordeon

Mart 1979 Ankara Şereflikoçhisar'da doğdum. 1984 yılında babamın  tayini ile İzmir'e yerleştim. Müzik yaşantıma 6 yaşında piyano eğitimi alarak başladım. Okumuş olduğum Ekrem Hayri Üstündağ ilkokulunda, 8 yaşındn itibaren nerdeyse okulun bütün müzik faliyetlerinde görev aldım. İlkokul yıllarımda Yeni Asır çocuk korosunda müzik eğitimime devam ettim. Daha sonra İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin sınavlarına girdim ve 1. likle kazandım. Keman eğitimime burada başladım. Lise 1. Sınıfta okul orkestrasına girmeye hak kazandım ve 1. Sınıf öğrencisi olmama rağmen  orkestranın baş kemancısı oldum. O yıllarda İngiltere kraliyet akademisinin sınavlarını da kazandım ama maddi imkansızlıklardan dolayı İngiltere'ye gidemedim ve bu hayalim yarım kaldı. Daha sonra Ege üniversitesi devlet konservatuvarını kazandım ve  müzik eğitimime Klasik Türk müziği ile devam  ettim.

Birçok orkestra ve toplulukta müzisyen olarak yer almamın yanında aktif olarak müzik yönetmenliği yaptım ve  stüdyo kayıtlarında yer aldım. 

  Keman ve kanun eğitimlerinin yanında bağlama, ud, gitar, piyano, akordeon sazlarında da eğitimler verdim ve sayısız öğrenci yetiştirdim.

Please reload

KADROMUZ