PİYANO 

Piyano Kursu tam donanımlı bilgisayarlı sınıflarda birebir özel ders olarak yapılmaktadır. Hem çocuklar hemde yetişkinler için olan derslerimizde, dersin gün ve saati ders alacak kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir.

Tamamı piyano alanında profesyonel,konservatuar eğitimli öğretmenlerimiztarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kursprogramları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız.

KEMAN

Türk Müziği ve Batı Müziği şeklinde eğitim seçeneği de sunmakta ve keman öğrencisinin talebi doğrultusunda bir program hazırlayarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İletişim gücü yüksek, genç eğitim kadromuzla kişinin müzik aletinden beklentileri doğrultusunda hazırladığımızkeman kursu – ders programı sayesinde öğrencilerimizi en kısa sürede başarıya götürmeyi hedeflemekteyiz.

Keman dersiniz için uygun ders saatlerinidersi alacak olan kişinin uygun günleri doğrultusunda belirlemekteyiz. Haftanın 7  günü eğitim vermemiz sebebiyle esnek keman dersi saatleri sunabilmekteyiz.

GİTAR 

Gitara yeni başlayacaklar önce Klasik – Akustik – Elektro – Bas gitar seçimini yaptıktan sonra ( Bu seçim sanat merkezimize gelerek gitar öğretmenlerimizin yönlendirmesi doğrultusunda da yapılabilir. ) tarz seçimi yapmalıdırlar. Örneğin klasik gitar çalmak isteyenler gitarda Klasik Müzik mi yoksa Pop Müzik mi çalacaklarına karar vermelidirler veya elektro gitar çalacak olan öğrenciler tarzlarını belirlemeli ve o doğrultuda çalışma yapılmasını sağlamalıdırlar, bu konularda karar vermeleri için sanat merkezimizden istediğiniz zaman destek alabilirsiniz.  Ayrıca gitar kursumuzda önceden bilgisi olan kişilerin neler yaptıklarına bakıp daha önceki çalışmalarını göz önünde bulundurarak bir gitar kursu programı hazırlamaktayız.

Bağlama

Bağlama dersleri sırasında öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak bağlama derslerindeki verimi en üst düzeye çıkarmaktayız. Ayrıca öğrencilerimiz bağlama kursu sırasında sanat merkezimizdeki bağlamaları kullanabilmektedirler.

Bağlama Kursu Gün ve Saatleri

Bağlama kurslarımızın birebir özel derslerinin gün ve saatleri öğrencinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Sınıf halindeki bağlama derslerimizde ise gün ve saatler sanat merkezimizde açılmış olan sınıfların saatlerine göre ayarlanmaktadır.

UD

Derslerimiz birebir özel ders olarak yapılamaktadır. Ders gün ve saatleri ud öğrencileriyle ortak olarak belirlenmektedir. 
Ud eğitimi ile birlikte öğrencilerimiz Türk Sanat Müziği usul, makam gibi konularda da ileri seviyede bilgiler edinmektedir. 
Öğrencilerimiz Sanat Merkezi mizde ki ud larımızı kullanabilmektedir.

YAN FLÜT

Derslerimiz birebir ders (özel ders) biçiminde verilir. Enstrümanın doğası gereği kalabalık gruplarda verilmesi, eğitim tekniği bakımından çok sakıncalıdır. 

Yan flüt derslerimiz sıkıcı olmadan en iyiyi sunma amacı doğrultusunda hazırlanan yan flüt dersi programlarıyla sunulur. Bu bağlamda yan flüt’e dair her türlü teknik ve teorik bilgi verilip, yan flüdün kökenlerine ait eserlerin çalışmaları yapılırken,popüler uygulamalar da göz ardı edilmemektedir.Yapılacak olan repertuar, şarkı çalışmalarında yan flüt öğrencisinin istekleri ve beklentileri göz önünde bulundurulur

ORFF ÇALGILARI

“Orff Schulwerk” insanın içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, insanların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim anlayışıdır.

BATERİ

Davul ( Bateri ) Dersi  öğrencinin isteği ve beklentisi
doğrultusunda hazırlanmış özel bir programla ilerlemektedir.
Bateri Derslerimiz profesyonel yalıtımlı stüdyoda, tam donanımlı akustik davulla verilmektedir bir seviyeye kadar ise profesyonel dijital bateri de çalışılmaktadır.

Bateri Derslerimiz ( Davul Dersleri ) teknik ve teorik bilgileri en iyi şekilde verirken, moral motivasyon sağlamayı ve katılımcıyı en iyi şekilde tatmin etmeyi amaç edinir.

ERBANE

Erbane (def) kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılacaktır. İlk bir-iki derste teorik bir müzik çalışması üzerinde durulacak; bu çalışma kapsamında katılımcıya temel düzeyde nota (bona) bilgileri, def notaları ve müzik zamanları ogretilecektir.

RİTM SAZLAR

Bu eğitim süreciyle ilgili olarak alt ve üst yaş grupları için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Her yaş grubuna özel müzik aleti eğitimimiz mevcuttur. İstenilen ritim aletine göre yaş belirlemesi yapılmaktadır ancak en doğru tespitin yapılabilmesi için tanışma derslerimize katılmanız daha sağlıklı olacaktır.

KLARNET

Si bemol klarnet derslerimiz ve sol klarnet derslerimiz birebir özel olarak, tamamı kendi alanında uzman, konservatuar eğitimli öğretmenler tarafından işlenmektedir.

MANDOLİN

Mandolin dersi; konusunda uzman hocalarımızla, bire bir yapılmaktadır. Kişiye özel dersin avantajı olarak;ilgili enstrümana ait teknik bilgilerle birlikte,müzik teorisi eğitimi (solfej,armoni vb.) ve müzikalite hedefli danışmanlık da sağlamaktayız.Ders günü ve saatlerini hocalarımızla öğrenciler , uygunluk dahilinde karşılıklı belirleyebilmektedir.

UKULELE

Portekiz cavaquinho'sundan esinlenilerek üretilen Hawaii'ye özgü 4 telli küçük bir enstruman olan ukulele boyutuna göre soprano, concert, tenor, bariton olmak üzere 4 sınıfa ayrılmaktadır. Bariton haricindeki boyutların akort sistemi birbiriyle tamamen aynıdır. Dünyada yaygın olarak kullanılan enstruman sadece Hawaii müziği için değil; klasik, pop, rock, jazz, swing tarzı müziklerin de yorumlanmasında sıklıkla tercih ediliyor.
Ukulele derslerimiz bire bir özel ders şeklinde olabildiği gibi, gelecek talepler doğrultusunda toplu çalışmalar da yapılabilmektedir.

NEY

Ney dersi; konusunda uzman hocalarımızla, bire bir yapılmaktadır. Kişiye özel dersin avantajı olarak;ilgili enstrümana ait teknik bilgilerle birlikte,müzik teorisi eğitimi (solfej,armoni vb.) ve müzikalite hedefli danışmanlık da sağlamaktayız.Ders günü ve saatlerini hocalarımızla öğrenciler , uygunluk dahilinde karşılıklı belirleyebilmektedir.
ayrıca gelebilecek talep doğrultusunda Ney yapımı ile ilgili çalışmalar öğretmenimiz tarafindan uygulanmaktadır.

Please reload

Müzik Atölyesi